Opis
Mieszanka ziołowa, susz “Konopie + Nawłoć”.
Tester – torba 22g.
Susz polecany do wykorzystania w branżach: spożywczej, medycznej, farmaceutycznej.
Skład
Susz mieszany “konopie + nawłoć” jest produktem pochodzenia naturalnego. Jest to mieszanka suszu konopi (Cannabis Sativa) z suszem nawłoci zbieranej z tej same plantacji, co i konopie. Nawłoć pospolitą zbierany w okresie dojrzałego kwiatostanu – wrzesień. Konopie zbierane we wrześniu i październiku. Nasze uprawy prowadzimy naturalnie zgodnie z kalendarzem biodynamicznym. Zbiorów dokonujemy w dni pełni księżyca. Wszystkie prace z roślinami wykonujemy ręcznie.
Bogactwo składników Nawłoci pospolitej.
Nawłoć pospolita (Herba Solidaginis virgaureae) jest głównie surowcem flawonowym. Zawiera średnio 1,5 proc. flawonoidów (przede wszystkim kwercetynę – rutozyd, kemferol). Dodatkowo zawiera saponiny triterpenowe – ok. 0,3 proc., garbniki katechinowe – ok. 10 proc., związki fenolowe oraz olejek eteryczny do 0,3 proc. Nawłoć ceniona jest również za garbniki, kwasy organiczne i kwasy wielofenolowe (m.in. kwas kawowy oraz kwas chlorogenowy).
Więcej: Właściwości suszu konopi [link]
Właściwości dla organizmu ludzkiego:
Nawłoć pospolita – w medycynie ludowej znana jako złotnik lub złota rózga. Mówię się, że to “polska mimoza”. Jest wartościową rośliną, która nie tylko pięknie wygląda, ale stosowana w odpowiedni sposób korzystnie wpływa na kondycję całego organizmu. To naturalny sposób na wspieranie leczenia wielu dolegliwości.
Nawłoć pospolita i jej właściwości
Nawłoć wykazuje właściwości lecznicze w przypadku wielu chorób i dolegliwości. Nawłoć działa:
moczopędnie,
przeciwzapalnie,
przeciwbakteryjnie,
łagodzi grypę i przeziębienie.
korzystnie w trakcie leczenia zapalenia stawów, pęcherza, kamieni nerkowych czy reumatyzmu.
Co wiemy o suszu mieszanym “konopie + Nawłoć”.
Herbata z nawłoci wspomaga leczenie odtruwające i oczyszczające układ trawienny. Pobudza wydzielanie soków trawiennych oraz żółci. Surowiec nawłoci pospolitej ma również zastosowanie w nieżytach przewodu pokarmowego, drobnych krwawieniach w przewodzie pokarmowym, oraz przy biegunce.
W praktyce często wykorzystywany jest jako napar przy schorzeniach dróg moczowych, nerek, kolce nerkowej, a nawet dolegliwościach stawowych. Pomaga utrzymać zdrowe drogi moczowe. Dzięki dużej ilości garbników i fenolokwasów dobrze oddziałuje na przewód pokarmowy, zapobiega nadmiernej łamliwości naczyń włosowatych.
Łagodzi objawy menopauzy, pomaga zachować ruchliwość i elastyczność stawów. Posiada właściwości antyoksydacyjne. Stosuje się ją w przypadku gorączki czy bólu o różnym pochodzeniu.
Skutecznie działa w przypadku kaszlu, ataków astmy, nieżytu oskrzeli. Poza korzystnym wpływem na układ moczowy, ziele nawłoci pospolitej wykazuje bardzo silne właściwości przeciwgrzybicze. Łagodnie uspokaja, rozgrzewa, jest napotne i immunostymulujące. Nawłoć pospolita, w połączeniu z innymi ziołami, może być stosowana również w leczeniu grypy, a wyciągi alkoholowe z nawłoci działają bardziej niż napary.
Nawłoć ma zastosowanie lecznicze także w formie zewnętrznej (okładów). Dezynfekuje skórę, przyspiesza gojenie ran i siniaków. Gotowym odwarem można przemywać rany na skórze czy podrażnione miejsca. Przyspiesza gojenie przez zmniejszanie krwawienia i ściągnięcie rany. Jej działanie wspiera poprawę wyglądu skóry problematycznej np. z trądzikiem czy łojotokiem. Ze względu na wysoką zawartość antyoksydantów roślina ma właściwości odmładzające. Wystarczy przemywać skórę wcześniej przygotowywanym z nawłoci naparem.
Powszechnie stosowane sposoby użycia suszu mieszanego “konopie + nawłoć”.
Nawłoć ma szerokie zastosowanie jako nalewka lub napar. 1 łyżeczkę ziela zaparzać wrzątkiem (do 200ml) pod przykryciem przez 10-15min. Pić świeżo przygotowany napar w zależności od potrzeby, nie więcej niż 2-3 razy dziennie.
Nadaje się do płukania jamy ustnej oraz gardła. Napary stosuje się również zewnętrznie.
Ziele nawłoci uznawane jest za bezpieczne, ale nie należy podawać go w przypadku obrzęków spowodowanych niewydolnością serca i/lub nerek. Nie powinno się również stosować jej bez konsultacji lekarza u dzieci.
Posiadamy badania laboratoryjne dotyczące naszych upraw i plonów:
– badania czystości gleby od metali ciężkich
– badania czystości gleby od Glifosat
– badania czystości gleby od środków ochrony roślin
– badania czystość suszu konopi od metali ciężkich
Zalecenia dla przetwórców
Zastosowanie suszu ziół w produktach spożywczych, farmaceutycznych i suplementach powinno zawierać informację dla końcowego użytkownika, iż użycie powinno zostać skonsultowane z lekarzem lub zielarzem, naturoterapeutą lub innym specjalistą zorientowanym w terapiach ziołowych. Nawłoci nie powinno się stosować przy niewydolności serca i/lub nerek.
Sposób przechowywania: Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu.
Kraj pochodzenia: Polska
Miejsce upraw: Kryształowice, Strefa ekologiczna rzeki Czarna Woda, gmina Sobótka, Dolnośląskie
Wytwórca: Plantacja Konopi MARYA w Kryształowicach
Termin ważności: Wszystkie nasze produkty posiadają aktualny termin przydatności do spożycia. Każdy produkt posiada etykietę informującą o dacie przydatności do spożycia. Udostępniamy też wyniki testów i badań laboratoryjnych.
Dostępne testery: 22g.
Oferta hurtowa: dowolna ilość luzem lub w workach 1kg. Propozycja hurtowa dla firm i przetwórców w branży spożywczej, medycznej i farmaceutycznej. Zamów hurtowo: susz mieszany “konopie + nawłoć” do przetwórstwa.
Źródła informacji o nawłoci pospolitej:
Kohmunzer S., Farmakognozja. Podręcznik dla studentów farmacji. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa, 2007.
Lamer-Zarawska E., Kowal-Gierczak B., Niedworok J., Fitoterapia i leki roślinne. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa, 2007.
https://dziendobry.tvn.pl/a/nawloc-jakie-ma-wasciwosci-jak-ja-stosowac
https://www.medonet.pl/zdrowie,nawloc-pospolita—opis–wlasciwosci–zastosowanie,artykul,1727586.html
https://wylecz.to/ziola/pel-bez-zel-charakterystyka-produktu-wlasciwosci-i-zastosowanie/
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.